איתור מרחב שירות ברמ"י (רשות מקרקעי ישראל) – מי מטפל בתיק?

איתור מרחב שירות ברמ"י (רשות מקרקעי ישראל) הנו חיוני לצורך הטיפול בתיק ברשות מקרקעי ישראל. הרשות מטפלת בין היתר ברישום הזכויות במקרקעין (דירת מגורים, נכס מסחרי, מגרש וכו') בפרט כאשר לא קיים רישום בלשכת רישום המקרקעין (הטאבו) וכן במגוון רחב של שירותים הקשורים בנכס, כדוגמת הארכת תקופת החכירה, בקשה להיתר בניה, רישום בית משותף ועוד.

הרישום הנה פעולה משפטית הכרחית המשדרגת את הזכות של הבעלים. על כן אנו ממליצים לפעול לרישום הזכויות ברשות מקרקעי ישראל כשלב לפני רישום הזכויות בלשכת רישום המקרקעין. הרישום מתבצע במרחב השירות של המחוז שבו נמצאים המקרקעין.

משרדנו העוסק בתחום המקרקעין מטפל דרך קבע ברישום נכסים ומייצג מול רשות מקרקעי ישראל. הרישום של הזכויות כולל קשת רחבה של מקרים שבהם יש לרשום את הנכסים. כך למשל, לאחר רכישת דירת מגורים, יש לדאוג לרישום הנכס. לצורך כך נדרשים מסמכים שונים שיש לצרפם לתיק הרישום. מסמכים אלה כוללים, בין היתר, שטר העברת זכויות, תצהיר בדבר היעדר חריגות בניה ועוד.

היתרונות ברישום הזכויות ברשות מקרקעי ישראל כמו גם בלשכת רישום המקרקעין (הטאבו) ניכרות לנוכח העובדה שהדבר יעניק הגנה מוגברת על הבעלים, ויקטין את הסיכויים להתרחשות "תאונה משפטית" או של רישום מוטעה של הזכויות. כמו כן הרישום יעלה בהכרח את שווי השוק של הנכס.

לאיתור התיק והמרחב המטפל בתיק ברשות מקרקעי ישראל, מוזמנים ללחוץ כאן, או להיכנס דרך הקישור הבא:

https://apps.land.gov.il/hachvanarmitec/#/choze

***

להתייעצות עם עורך-דין מקרקעין נדאל דאוד – בעל מומחיות בתחום הנדל"ן, ניתן להתקשר למספר 054-6858666​ או להשאיר פרטים כאן.