מחיר האישור הנוטריוני או במינוח הנכון שכר השירותים של הנוטריון, הנו אחיד ונקבע בתקנות הנוטריונים (שכר שירותים), התשל"ט-1978. שכר השירותים כאמור מתעדכן מדי שנה בהתאם לתקנה 4(ד) לתקנות הנ"ל.

למעשה, קיימים תעריפים שונים של מחיר האישור הנוטריוני והם תלויים בסוג האישור הנוטריוני המבוקש ובסוג השירות הנוטריוני. כידוע, הנוטריון מוסמך לבצע פעולות שונות כמפורט בהרחבה כאן, והם כוללים בין היתר אימות חתימה על מסמכים משפטיים (כגון ייפוי כוח נוטריוני, אימות חתימה על מסמכי משכנתא, אימות הצהרה ועוד), כמו כן הנוטריון מספק אישור תרגום נוטריוני (אישור על נכונות התרגום), צוואה נוטריונית, אישור העתק של מסמכים ועוד.

כך למשל, שכר השירותים עבור אימות חתימה (למשל של יפוי כוח למשכנתא) הנו 178 ש"ח בתוספת מע"מ (נכון לשנת 2023) לחותם יחיד; 248 ש"ח בתוספת מע"מ (נכון לשנת 2023).

כמו כן, שכר השירותים עבור אישור תרגום נוטריוני הנו תלוי בהיקף של המסמך כמפורט להלן:

  • מסמך שהיקף המילים שלו הנו עד 100 מילים – התעריף של האישור הנוטריוני בגין נכונות התרגום הנו 224 ש"ח בתוספת מע"מ (נכון לשנת 2023).
  • מסמך שהיקף המילים שלו הנו 101 עד 200 מילים – התעריף של האישור הנוטריוני בגין נכונות התרגום הנו 402 ש"ח בתוספת מע"מ (נכון לשנת 2023).
  • מסמך שהיקף המילים שלו הנו 201 עד 300 מילים – התעריף של האישור הנוטריוני בגין נכונות התרגום הנו 580 ש"ח בתוספת מע"מ (נכון לשנת 2023).

כלומר, מחיר האישור הנוטריוני עבור נכונות התרגום של המסמכים המתורגמים עולה ככל שהיקף המסמך הנו גדול יותר. יחד עם זאת חשוב לציין ולהבהיר, כי שכר השירותים עבור אישור נכונות התרגום הנו עבור האישור הנוטריוני בלבד ולא כולל את מלאכת התרגום עצמה שהשכר בגינה אינו כפוף לשכר השירותים הנקבע על-ידי תקנות הנוטריונים (שכר השירותים),  התשל"ט-1978.

לצורך קבלת פירוט מלא של שכר השירותים העדני לשנת 2023 של האישורים הנוטריוניים, כנסו לכאן.

***

לקבלת שירות נוטריוני מהיר ומקצועי מעורך דין נוטריון נדאל דאוד, ניתן להתקשר למספר 054-6858666 או להשאיר פרטים כאן.

לאתר הנוטריון של עורך דין נדאל דאוד לחץ פה