משרד עורך דין ונוטריון בכפר ורדים והצפון נדאל דאוד מספק את כל שירותי הנוטריון הקבועים בחוק הנוטריונים.

המשרד מספק שירותי נוטריון בכפר ורדים, במעלות ובכל אזור הצפון.

לשירותי נוטריון בכפר ורדים תוכלו לפנות ישירות לנייד 054-6858666 או להשאיר הודעה באתר משרדנו בכתובת כאן ואנו נחזור אליכם בתוך 3 שעות.

משרד עורך דין נדאל דאוד מעניק את כל שירותי הנוטריון בכפר ורדים ובצפון בשפות אנגלית, עברית וערבית וכן בכמעט כל שפות העולם. לפרטים נוספים לחצו כאן.

על מנת להעמיק ולהרחיב את הדעת בנוגע לתפקיד הנוטריון להלן נציג מספר שאלות ותשובות לנוחיות הציבור הרחב:

מיהו נוטריון?

נוטריון הנו עו"ד שצבר ניסיון של מעל עשר שנים במקצוע עריכת דין והוסמך לפי החוק, לאחר הכשרה מיוחדת על ידי משרד המשפטים, לשמש בתפקיד מיוחד זה.

מהן סמכויות הנוטריון?

סמכויות הנוטריון מגוונות והן הוענקו לו מכוח חוק הנוטריונים, התשל"ו-1976. סמכויות הנוטריון מאפשרות לו בין היתר:

  • לאשר נכונות העתק מסמך.
  • לאשר נכונות תרגום של מסמך.
  • לאמת חתימה על מסמך.
  • לאשר שהחותם על מסמך בשם זולתו, הנו מוסמך לכך.
  • לאשר חתימה על תצהיר או הצהרה אחרת.
  • לאמת הסכם ממון בין בני זוג שנכרת לפני הנישואין.
  • לערוך צוואה ולאמת החתימה עליה.

מובהר, כי חתימתו וחותמו של הנוטריון מהווים אישור מוסמך ובעל חשיבות עליונה בהתאם לסעיף 19 לחוק הנוטריונים.

מהו שכר הנוטריון?

שכר הנוטריון (שכר השירותים של נוטריון) הנו תעריף אחיד שלא ניתן לחרוג ממנו והוא נקבע על ידי שר המשפטים ומשתנה מדי שנה ושנה. פירוט של השכר עבור השירותים השונים שמעניק הנוטריון ניתן למצוא באתר משרד המשפטים בקישור כאן.

מהם האישורים הנוטריוניים?

 האישורים הנוטריוניים הנם המסמכים שמספק אותם הנוטריון ועליהם מוטבעת החתימה, החותמת והחותם של הנוטריון ביחד עם "הסרט האדום". האישורים הנם בנוסח אחיד שנקבע על ידי משרד המשפטים. לא ניתן לשנות את הנוסח של האישורים הנוטריוניים.

מהו התרגום הנוטריוני?

תרגום נוטריון הנו תרגום מוסמך אשר נעשה על ידי הנוטריון עצמו. כלומר, נוטריון אשר בקיא בשפה של המסמך המתורגם וכן בשפה של התרגום ולאחר תרגום המסמך או התעודה הנוטריון מאשר בחותמתו ובחותמו כי התרגום הנו מדויק ונכון. אישור זה הנו מוסמך ומספק מענה כאשר נדרש להגיש את המסמך למדינה זרה או כאשר נדרשת הגשת מסמך בשפה זרה בארץ.

מה עלות התרגום הנוטריוני?

עלות התרגום הנוטריוני מורכב משניים: א. התרגום עצמו. ב. האישור הנוטריוני לתרגום. בנוגע לתרגום עצמו – הדבר נקבע על ידי הנוטריון בהתאם לתעריף התרגום הנהוג ולכן אין הגבלה בחוק לגבי תעריף התרגום. בנוגע לאישור הנוטריוני לתרגום – מדובר בתעריף אחיד שנקבע על-ידי משרד המשפטים בהתאם לשכר השירותים של הנוטריון כמצוין לעיל. שכר השירותים עבור אישור נוטריוני לתרגום נקבע בהתאם למספר המלים שבמסמך המתורגם וניתן מצוא את התעריף בקישור זה. לסיכום, עלות התרגום הנוטריוני מורכבת מעלות התרגום שנקבעת על ידי הנוטריון, וכן מעלות האישור הנוטריוני שהנה אחידה ונקבעת על ידי משרד המשפטים ומשתנה מדי שנה.

מה זה אפוסטיל?

ישנם שני סוגים של אפוסטיל. אפוסטיל מטעם בית-המשפט ואפוסטיל מטעם משרד החוץ. אפוסטיל בית-המשפט הנו אישור שנותן פקיד האפוסטיל בבית המשפט המאשר כי הנוטריון שנתן את האישור הנוטריוני הנו נוטריון מוסמך מטעם משרד המשפטים. לאחר מתן אפוסטיל בית-המשפט ניתן לעשות שימוש באישור הנוטריוני גם במדינה זרה. לעומת זאת, אפוסטיל משרד החוץ הנו אישור שניתן על ידי משרד החוץ על גבי תעודה רשמית של המדינה, המאשר את היותה תעודה שיצאה על ידי משרד ממשלתי (כגון תעודת לידה, תעודת נישואין וכו') או גוף מוסדי של המדינה (כגון תעודת בגרות, תעודת בוגר אוניברסיטה וכו'). חשוב לציין, כי אפוסטיל משרד החוץ ניתן אך ורק על גבי התעודה המקורית ולא על גבי העתק של התעודה.

אם אתם מחפשים נוטריון בכפר ורדים והצפון למגוון אישורים או מסמכים, לרבות אפוסטיל בית-משפט ואפוסטיל משרד החוץ, אנו יכולים לספק לכם שירות מלא ומקיף.

משרד עורך הדין והנוטריון נדאל דאוד, מספק שירותי נוטריון בכפר ורדים והצפון. לכל שאלה ו/או התייעצות בנושא נוטריון בכפר ורדים והצפון – פנו אלינו בנייד 054-6858666 או השאירו פרטים כאן ואנו נחזור אליכם בתוך 3 שעות.

האמור אינו מהווה ייעוץ משפטי.