תרגום נוטריוני

עורך הדין והנוטריון נדאל דאוד

מהו התרגום הנוטריוני?

התרגום הנוטריוני הנו חיוני ביותר, במיוחד כאשר הדבר נוגע למסמכים רשמיים של רשויות המדינה ו/או של מוסדות ציבוריים אחרים אשר מוצגים במדינות זרות.

כידוע, רוב המסמכים והתעודות המונפקים במדינת ישראל, מונפקים בשפה העברית (למשל תעודת לידה, תעודת זהות, רישיון נהיגה, תעודות רפואיות, תעודות אקדמיות, אישורים של מוסדות ציבוריים שונים). לכן, כאשר אנו נדרשים להגיש ו/או להציג את המסמכים הערוכים בשפה העברית או הערבית במדינה זרה, לרוב קיים צורך להגיש מסמך מתורגם לשפה הזרה, כאשר המסמך המתורגם מאושר על-ידי נוטריון מוסמך על-ידי משרד המשפטים במדינת ישראל. התרגום הנוטריוני מעניק תוקף משפטי לאמינות המסמך והתרגום שלו, גם כאשר הדבר יגיע בהמשך הדרך להליך משפטי בבתי המשפט.

התרגום הנוטריוני של המסמכים ו/או התעודות, אשר ניתן על-ידי אישור של נוטריון מוסמך על-ידי משרד המשפטים, עשוי לחסוך זמן יקר בהתנהלות מול הרשויות ו/או הגופים הציבוריים השונים, במיוחד כאשר אותן רשויות מקשות על קבלת המסמכים ו/או התעודות בשפה הזרה של אותה מדינה שברצונכם להציג בפניה את המסמכים.

מובהר, כי התרגום הנוטריוני דורש מטבע הדברים היכרות ושליטה עם שפת המקור ועם השפה הזרה של המדינה שברצונכם להציג בפניה את המסמכים, ובעניין זה משרדנו מעניק שירות של תרגום נוטריוני בשפות הערבית, העברית והאנגלית (כלומר תרגום מערבית לעברית ולהיפך. תרגום מעברית לאנגלית ולהיפך ותרגום מערבית לאנגלית ולהיפך).

יחד עם זאת, במקרה שבו הנוטריון אינו בקיא בשפה הזרה, אזי נדרש תרגום מקצועי של מתורגמן, ולאחר מכן הנוטריון מוסמך לאשר את התרגום ולהעניק לו תוקף משפטי מחייב (אישור נוטריוני) לאחר חתימת המתורגמן על תצהיר המיועד לכך בפני הנוטריון. בעניין זה משרדנו מעניק שירות של תרגומים בשפות הצרפתית והגרמנית.

תעריף שירות התרגום הנוטריוני

באשר לתעריף של שירות התרגום הנוטריוני מובהר, כי התעריף של הנוטריון הנו כפוף לתעריף האחיד של משרד המשפטים המתעדכן מדי שנה ושנה. בעניין זה קובע תעריף משרד המשפטים לשנת 2019, כי עבור אישור נכונות של תרגום יגבה הנוטריון סך של 209 ש"ח (בתוספת מע"מ) עבור מאה המילים הראשונות בתרגום, ולכל מאה מילים נוספות או חלק מהן (עד אלף מלים), יגבה 166 ש"ח (בתוספת מע"מ), ולכל מאה מילים נוספות או חלק מהן (מעל אלף מילים), יגבה 80 ש"ח (בתוספת מע"מ).

מובהר, כי מתן אישור נוטריוני נוסף לאותו מסמך מתורגם באותו מעמד, כרוך בתשלום של 67 ש"ח (בתוספת מע"מ) עבור כל אישור נוסף.

***

לקבלת שירות נוטריוני מהיר ומקצועי, ניתן להתקשר למספר 054-6858666 או להשאיר פרטים כאן.

 

 

 

By |2019-03-12T21:57:23+03:00מרץ 12th, 2019|מאמרים משפטיים|
עבור למעלה