רכישת דירה חדשה מקבלן הנה פעולה משפטית מורכבת שמחייבת ליווי משפטי עצמאי של הרוכש ע"י עו"ד מקרקעין מטעמו.  קיימת טעות נפוצה בקרב חלק מרוכשי דירות קבלן (דירה חדשה) שלפיה עורך-הדין של הקבלן הנו עורך-הדין שלהם (!). חשוב להבהיר ולהדגיש היטב: ברכישת דירה חדשה מקבלן, עורך-הדין של הקבלן מייצג אך ורק את הקבלן ושומר על האינטרסים של הקבלן בלבד. אותו עורך-דין מנסח את החוזה הראשוני ואת יתר מסמכי הלוואי המועברים לרוכשי הדירות. כלומר, התפקיד שלו אינו ייצוג רוכש הדירה ולא ביצוע שינויים בחוזה (שהוא הכין בעצמו) באופן המבטיח את האינטרסים של הקונה. נהפוך הוא – הניסוח שלו להסכם נועד לשמור על האינטרסים של הקבלן בלבד ולא של הקונה.

לנוכח חשיבות הפעולה המשפטית הכרוכה בהתקשרות החוזית בין רוכש הדירה מקבלן לבין הקבלן, אשר כוללת ניהול מו"מ בנוגע לתנאי ההתקשרות ולחוזה בין הצדדים, הגשת הצהרות לרשות המסים (גם הרוכש וגם הקבלן מחויבים בהגשת דיווח למשרד מיסוי מקרקעין), רישום בית משותף ורישום הדירה הנרכשת בלשכת רישום המקרקעין (הטאבו), קיימת חשיבות רבה בקבלת ייצוג וליווי צמוד של עורך-דין אשר ייצג את רוכש הדירה מול הקבלן.

אי לכך מומלץ, כי הרוכש יתקשר באופן עצמאי עם עורך-דין מקרקעין מטעמו העוסק בתחום הנדל"ן ועסקאות המקרקעין, על מנת לייצג אותו מול הקבלן ועורך-דינו. אותו עורך-דין ייצג לאורך כל הדרך החל מניהול המו"מ הנוגע לנוסח הסכם המכר (שפעמים רבות יימצאו בו פגמים שאינם לטובת הקונה) וכן בייצוג מול רשויות המס ועד להבטחת רישום הזכויות בטאבו כמתחייב.